Drone Çekimi

Drone Çekimi

Gelişen teknoloji ile birlikte son 5 yılda havadan fotoğraf ve video görüntüleme sistemleri Drone Çekimi olarak algılanmaya başladı. Daha önceki yılllarda yapılan helikopter çekimlerine oranla daha düşük maliyetlere yaptırılabilen Drone Çekimi bir çok sektörde trend haline geldi. Özellikle büyükşehirlerimiz olan İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa ve Antalya’da drone çekim alanları artmaktadır. Gelin birlikte sektörel olarak drone çekim nerelerde kullanılıyor bakalım.

dji-inspire-2-combo-x5s-kamerali-droneDrone Çekimi

Öncelikle belki de en fazla kullanılan sektörlerden biri Fotoğrafçılıktır. Özellikle düğün öncesi dış mekan çekimlerinde ve save&date günlerinde kullanılan drone çekimi havadan video ve havadan fotoğraf çekimi konusunda fotoğrafçılık sektörüne ayrı bir soluk getirmiştir. Gelin ve Damat için en özel olan bugünü özelleştirme de en büyük faydaya sahip drone araçları ve altındaki kamera ekipmanları ile drone çekim düğünlerin vazgeçilmesi olmayı başarmıştır.

Drone Çekimleri ile ilgili 2. sırada bahsedeceğimiz sektör basın yayıncılık. Eski zamanlarda bir çok haberin hava fotoğraflarını ve havadan video görüntülerini çekemedikleri için haberciler genelde arşiv görüntüleri kullanırlardı. Drone hayatımıza girdikten sonra artık yapılan neredeyse tüm haberlerde Drone Çekimleri kullanılmaktadır. En son Trabzon’da pistten çıkan uçağın havadan video ve fotoğrafları drone çekimleri sayesinde halk ile buluştu. Sonrasında izinsiz uçuş için kesilen ceza ise olayın çok daha gündemde kalmasını sağladı.

3. sırada inceleyeceğimiz sektör ise tarım ve ziraat çalışmalarında drone çekimleri kullanılması. Hasat zamanı, dikilen fidelerin yerleşimi, toprak durumu, arazi yapısı gibi bir çok veri drone çekim ile çok kısa sürelerde artık görülebiliyor. 100 dönüm bir arazinin tümünü gezip mahsulu kontrol etmeye çalışsanız belki günlerce sürecek bir iş iken, drone çekimi ile dakikalar içerisinde tüm arazi ile ilgili bilgileri görebilmek mümkün oluyor.

4. sırada yine drone çekimleri haritacılık sektöründe karşımıza çıkıyor. Özellikle engebeli arazilerin haritalamasında yerden ölçümlerin zor olduğu koşullarda drone çekimi ile dakikalar içerisinde arazinin koordinatlı fotoğrafları ile haritalama yapılabiliyor. Ayrıca drone çekimleri topografik haritalama da sık sık kullanılıyor.

5. sırada askeri operasyonlarda drone sık sık kullanılan hava aracı olmaya başladı. Havadan video ve fotoğraf çekilip anlık yer istasyonuna görüntü aktarımı ile drone çekimleri ordumuza fayda göstermektedir. Aynı zamanda mayın arama gibi faaliyetlerde de kullanılan drone çekimleri askerimizin vazgeçilmez bir parçası olmayı kısa süre içerisinde başarmıştır.

6. sırada belki de sektör demesek bile ilginç evlilik teklifi planlarında drone çekimlerinde sık sık kullanılan planlardandır. Drone ile yüzük getirme, sevgi mesajlarının eklendiği dronelar sık sık karşımıza çıkmaktadır.

7. Drone Çekimleri aynı zamanda belediyeler tarafından da alt yapı v.b. işlerin kontrol ve koordinasyonunda sık sık kullanılmaktadır. Hatta bu konuda uzman İha pilotu alımlarına başlamışlardır.

Drone Çekimi ile bir çok sektörde faaliyetlerini incelemek mümkün gelin şimdi de drone çekim fiyatlarına bakalım.

Drone Çekimi Fiyatları

Drone Çekimi Fiyatları ilden ile değişiklik göstermekte olup yapılacak iş de bu konuda fiyatı belirlemede etkili bir faktördür. Drone Çekim Fiyatları İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde bir birine yakın olmasına rağmen Manisa Drone Çekim Fiyatlarına baktığımızda farklılık gösterebiliyor. Drone Çekim Fiyatları kullanılan drone kalitesine göre 750 TL den başlayıp 5000 TL ye kadar çıkabilmekte. Tabii burada drone çekimi yapacak pilotun becerisi, eğitimi, belgeleri, izinleri drone çekimi fiyatları için etkileyici unsur olacaktır.

 

İzmir – İstanbul – Bursa – Manisa – Aydın Drone Çekim hizmetlerini iha-1 lisansına sahip pilot ekibimiz ile vermekteyiz. Tüm projeleriniz için bizi arayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir